Swingotilt

Swingotilt

Swingotilt® to urządzenie hydrauliczne przeznaczone dla wszystkich koparek i koparko-ładowarek o tonażu pomiędzy 3, a 28 ton. Swingotilt® poszerza możliwości maszyn i pozwala na szybkie przekształcenie koparki w elastyczny nośnik oprzyrządowania, dzięki czemu zwiększa się zakres jej zastosowania, a tym samym opłacalność.

Urządzenie Swingotilt® zostało stworzone na bazie zwykłego Rotatora. Pierwsze urządzenia tego rodzaju pojawiły się w połowie lat osiemdziesiątych. Oznaczano je jako SW1, SW2 itp. Na szerszą skalę zaczęto wykorzystywać urządzenia Swingotilt® pod koniec lat osiemdziesiątych. Od tamtego czasu do dnia dzisiejszego produkt jest nieustannie rozwijany i udoskonalany. Obecnie jest zaawansowanym narzędziem o wysokiej jakości. W firmie SMP Parts AB produkujemy tzw. modele ST, co jest skrótem od nazwy SwingoTilt. Ułatwia pracę Swingotilt® działa jak przegub kulowy pomiędzy koparką, a dołączonym do niej oprzyrządowaniem, na przykład łyżką. Urządzenie ułatwia omijanie przeszkód oraz upraszcza przeładowywanie materiałów, plantowanie, załadunek, podnoszenie, itp. W ten sposób radykalnie zmniejsza się potrzeba zmiany pozycji i wspomagania ręcznego. Zakres zastosowania urządzenia Swingotilt® jest ograniczony tylko wyobraźnią operatora. Oprócz tego, zastosowanie urządzenia zwiększa bezpieczeństwo nie tylko operatora, ale także wszystkich osób znajdujących się w pobliżu koparki.

Urządzenie Swingotilt® jest wyposażone w zaawansowany i zintegrowany system sterowania, który daje nieograniczone możliwości obrotu oraz wychylanie o 40° w każdym możliwym kierunku. Urządzenie jest sterowane z kabiny operatora z wykorzystaniem przycisków zintegrowanych ze standardowymi dźwigniami roboczymi. System sterowania jest przystosowany do zasilania napięciem 12/24 woltówi nadaje się do wszystkich maszyn na rynku. Dodatkową opcją jest proporcjonalny system sterowania, w którym wychylanie i szybkość obrotów są sterowane płynnie za pomocą rolek zintegrowanych z dźwigniami sterowania maszyny. Dla modeli urządzenia Swingotilt ST6–ST15, ST22 i ST28 są dostępne zintegrowane moduły chwytakowe. Urządzenie Swingotilt® jest dostarczane w komplecie z wężami hydraulicznymi, złączami oraz podręcznikiem instalacji.

 

Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz plik (Produktkatalog.pdf)Katalog produktów osprzętu do maszyn budowlanych Katalog produktów osprzętu do maszyn budowlanych 4426 Kb

Więcej…